előre is köszi2011. okt. 26. 15:28
1/3 anonim válasza:
2/3 anonim válasza:
A láncszabályt kell alkalmazni, vagyis:
ln[f(x)] = 1/f(x)*f(x)'
f(x)' = df(x)/dx
Tehát:
ln(2*x) = 1/(2*x)*2 = 1/x
De lehet így is:
ln(2*x) = ln2 + lnx = 0 + 1/x = 1/x
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. okt. 26. 15:46