előre is köszi
2011. okt. 26. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
2011. okt. 26. 15:35
 2/3 anonim ***** válasza:

A láncszabályt kell alkalmazni, vagyis:


ln[f(x)] = 1/f(x)*f(x)'


f(x)' = df(x)/dx


Tehát:


ln(2*x) = 1/(2*x)*2 = 1/x


De lehet így is:


ln(2*x) = ln2 + lnx = 0 + 1/x = 1/x

2011. okt. 26. 15:38
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. okt. 26. 15:46