hét ix a hetediken az érthetőségért :D
2011. okt. 26. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
49x^6
2011. okt. 26. 13:56
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi már rájöttem menet közben :DD
2011. okt. 26. 14:02
 3/7 A kérdező kommentje:

(x^21+7x-1) * ctgx = ?

előre is köszönöm

2011. okt. 26. 14:03
 4/7 anonim válasza:

(a*x^y)' = a*y*x^(y-1)


(x^21+7x-1) * ctgx = (x^21+7x-1)' * ctgx +(x^21+7x-1) * (ctgx)'


(x^21+7x-1)' = 21*x^20 + 7

(ctgx)' = 1/(cos(x))^2


innen már menni fog

2011. okt. 26. 14:13
 5/7 anonim válasza:
' lemaradt a második sor bal oldaláról :), mert ugye a derivált volt a kérdés... ^^
2011. okt. 26. 14:14
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi :) de a tiedben meg az a hiba h a ctg deriválva - 1 / sin^2x :)
2011. okt. 26. 14:19
 7/7 anonim válasza:
jaja, jól kiszúrtad! :)
2011. okt. 26. 18:39