hét ix a hetediken az érthetőségért :D2011. okt. 26. 13:52
2/7 A kérdező kommentje:
köszi már rájöttem menet közben :DD
2011. okt. 26. 14:02
3/7 A kérdező kommentje:
(x^21+7x-1) * ctgx = ?
előre is köszönöm
2011. okt. 26. 14:03
4/7 anonim válasza:
(a*x^y)' = a*y*x^(y-1)
(x^21+7x-1) * ctgx = (x^21+7x-1)' * ctgx +(x^21+7x-1) * (ctgx)'
(x^21+7x-1)' = 21*x^20 + 7
(ctgx)' = 1/(cos(x))^2
innen már menni fog
5/7 anonim válasza:
' lemaradt a második sor bal oldaláról :), mert ugye a derivált volt a kérdés... ^^
6/7 A kérdező kommentje:
köszi :) de a tiedben meg az a hiba h a ctg deriválva - 1 / sin^2x :)
2011. okt. 26. 14:19