Ezt a fv-t kellene lederiválnom de nem tudom h mi is a jó megoldás :S2011. szept. 10. 21:44
2/7 A kérdező kommentje:
az nem túl egyszerű megoldás?
azt hittem sokkal bonyolultabb...
2011. szept. 10. 22:07
5/7 anonim válasza:
Ilyen kérdésekre itt kapsz legtöbbször helyes választ:
Valami miatt nekem mostanában a lépésenkénti megoldást nem hozza, pedig az nagyon hasznos tanuláshoz.
6/7 bongolo válasza:
22:49 jó választ adott, de trükközni kell, hogy kijöjjön:
f(x) = x^x
Ha x<0, komplex függvényről lenne szó, azt hagyjuk.
Ha x>0, akkor vehetjük mindkét oldal logaritmusát:
ln f(x) = x·ln x
Deriváljuk mindkét oldalt:
ln f(x) deriváltja a belső függvény szabályával:
1/f(x) · f(x)'
A jobb oldal meg a szorzat deriválás szabályával:
ln x + x·1/x
Vagyis:
f(x)'/f(x) = 1+ln x
szorozzunk át f(x)=x^x-nel:
f(x)' = x^x·(1+ln x)
7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. szept. 20. 19:43