Valaki tudná a megoldást? (kémia)


216 g 10 tömegszázalékos konyhasó-oldatból az oldószer hány százalékát kell elpárologtatni ahhoz, hogy az oldat 12 tömegszázalékos legyen?

Hány mol kémiai részecske volt az eredeti oldatban?


2011. nov. 14. 13:37
 1/3 anonim válasza:

216

--- .100= 2160:12=180-180% kell elpárologtatni

10


öhm mi így tanuljuk.remélem jó lesz :)

2011. nov. 14. 16:38
 2/3 anonim ***** válasza:

216 g 10 %-a: 216*10/100 = 21,6 g (ennyi benne a konyhasó),

216*(100-10) = 216*90 = 194,4 g (ennyi benne a víz)


21,6 g ....... 12 %

x g ...... 100%


x = 21,6*100/12 = 180 g (ennyi lesz az oldat tömege)


216 – 180 = 36 g oldószert kell elpárologtatni és ez az oldószer:


194,4 g ........ 100 %

36 g ...... x %


x = 36*100/194,4 = 18,52 %-a az oldószernek

2011. nov. 14. 20:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Helyesen:


216*(100-10)/100 = 216*90/100 = 194,4 g (ennyi benne a víz)

2011. nov. 14. 20:31