216 g 10 tömegszázalékos konyhasó-oldatból az oldószer hány százalékát kell elpárologtatni ahhoz, hogy az oldat 12 tömegszázalékos legyen?
Hány mol kémiai részecske volt az eredeti oldatban?
2011. nov. 14. 13:37
1/3 anonim válasza:
216
--- .100= 2160:12=180-180% kell elpárologtatni
10
öhm mi így tanuljuk.remélem jó lesz :)
2/3 anonim válasza:
216 g 10 %-a: 216*10/100 = 21,6 g (ennyi benne a konyhasó),
216*(100-10) = 216*90 = 194,4 g (ennyi benne a víz)
21,6 g ....... 12 %
x g ...... 100%
x = 21,6*100/12 = 180 g (ennyi lesz az oldat tömege)
216 – 180 = 36 g oldószert kell elpárologtatni és ez az oldószer:
194,4 g ........ 100 %
36 g ...... x %
x = 36*100/194,4 = 18,52 %-a az oldószernek
3/3 anonim válasza:
Helyesen:
216*(100-10)/100 = 216*90/100 = 194,4 g (ennyi benne a víz)