Mekkora a rombusz magassága, ha átlói 16 cm és 12 cm hosszúak?

2011. okt. 31. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is számítsuk ki az alapot. Mivel az átlók felezik egymást, és merőlegesek egymásra, ezért a²=(e/2)²+(f/2)².

a²=8²+6²=100, ebből a=10 cm. A rombusz területe kétféleképpen lehet. T=(e*f)/2=96cm². T=a*m, ebből m=T/a=96/10=9,6cm

2011. okt. 31. 20:34
 2/2 anonim válasza:
Köszönöm!
2020. márc. 1. 18:38