2011. okt. 31. 20:14
1/2 anonim válasza:
Először is számítsuk ki az alapot. Mivel az átlók felezik egymást, és merőlegesek egymásra, ezért a²=(e/2)²+(f/2)².
a²=8²+6²=100, ebből a=10 cm. A rombusz területe kétféleképpen lehet. T=(e*f)/2=96cm². T=a*m, ebből m=T/a=96/10=9,6cm