a, Milyen messze van Kukutyintól Budapest?
b, Mekkora a vonatok átlagsebessége?
2011. okt. 17. 17:54
1/3 anonim válasza:
v=s/t
v(sz)=s/3, v(gy)=s/2,25
v(sz)+30=v(gy)
s/3+30=s/2,25
2,25*s+202,5=3*s
0,75*s=202,5
s=270
v(sz)=90 km/h, v(gy)=120 km/h
v(sz): személyvonat átlag sebessége, v(gy):gyorsvonat átlag sebessége, s: út v. távolság
2/3 BKRS válasza:
Tavolsag Kukutyin es Budapest kozott: s km
A gyorsvonat 2,25 ora alatt er be, a szemelyvonat 3 ora alatt.
A gyorsvonat atlagsebessege: s/2,25
A szemelyvonat atlagsebessege: s/3
s/2,25 = s/3 +30
3s = 2,25s + 3*2,25*30
0,75s = 3*2,25*30
s = 3*2,25*30/0,75 = 270 km
A gyorsvonat atlagsebessege: 270/2,25 = 120
A szemelyvonat atlagsebessege: 450/3 = 90
Ez egy kicsit gyorsnak tunik, erdemes utanaszamolnod.
3/3 BKRS válasza:
Ja igen, egy sajthiba biztosan van benne, az utolso sor nem 450/3 hanem 270/3