Két helység közötti autóbuszjáraton a kocsik átlagsebessége az egyik irányban 40 km/h a másik irányban 60 km/h. Mekkora az átlagsebesség a teljes fordulót figyelembe véve?

a megoldás 48 km/h, de nem tudom h h jön ki
2010. aug. 27. 09:22
 1/3 zaphod válasza:

Legyen az út s. A két sebesség v1 és v2.

Az átlagsebesség képlete, mint tudjuk, v(átlag)=s(összes)/t(összes).

s(összes)=2*s, mert az oda-vissza útra vagyunk kíváncsiak.

t(összes)=t1+t2=s/v1+s/v2

Most behelyettesítjük a t(összes) és az s(összes):

v(átlag)=2s/(s/v1+s/v2)

s lehet egyszerűsíteni (nem számít az út hossza). Így:

v(átlag)=2/((1/v1)+(1/v2)

Számold ki, az eredmény 48.

2010. aug. 27. 09:46
 2/3 zaphod válasza:

Előző vagyok, az s és a t direkt nincs ragozva, a tévedések elkerülése végett.


trekkiemonster

2010. aug. 27. 09:49
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi
2010. aug. 28. 12:20