a megoldás 48 km/h, de nem tudom h h jön ki2010. aug. 27. 09:22
1/3 zaphod válasza:
Legyen az út s. A két sebesség v1 és v2.
Az átlagsebesség képlete, mint tudjuk, v(átlag)=s(összes)/t(összes).
s(összes)=2*s, mert az oda-vissza útra vagyunk kíváncsiak.
t(összes)=t1+t2=s/v1+s/v2
Most behelyettesítjük a t(összes) és az s(összes):
v(átlag)=2s/(s/v1+s/v2)
s lehet egyszerűsíteni (nem számít az út hossza). Így:
v(átlag)=2/((1/v1)+(1/v2)
Számold ki, az eredmény 48.
2/3 zaphod válasza:
Előző vagyok, az s és a t direkt nincs ragozva, a tévedések elkerülése végett.
trekkiemonster
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi
2010. aug. 28. 12:20