Hogyan kell ezeket megoldani? (nem értem)


Ezek lennének(a harmadikat nem írtam le mert azt értem) :

1. Déli 12 órakor 'A' városból a tőle 300 km távolságra lévő 'B' városba indul egy autós ahol őt délután 5 órakor várják. Két órán keresztül 60 km/h sebességgel haladt, amikor motorhiba miatt egy órát állnia kellett. Milyen sebességgel kell haladnia hogy a megadott időre B városba érjen?


2. 'A' faluból a tőle 12,5 km távolságra lévő 'B' falu felé elindult egy gyalogos egy órával később pedig egy háromszor akkora sebességgel haladó kerékpáros. A kerékpáros 40 perccel előbb ért 'B'-be mint a gyalogos. Mekkora sebességgel haladtak.


2011. okt. 17. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:

1.

17h-12h=5h alatt kell oda érnie.

300-60*2-->180km-t tett meg 3 óra alatt, azaz marad még 120 km és 2 óra-->120/2=60km/h-val kell mennie:D,azaz tartja az eredeto sebességet

2011. okt. 17. 15:27
 2/2 anonim ***** válasza:
1) Ugye 5óra alatt kell átérnie A-ból B-be. 2 óra alatt ha 60km/h-val ment akkor megtett 120 km-t. Aztán 1órát állt. Vagyis a maradék 180 km-t 2 óra alatt kell megtennie. Azaza v=s/t=180/2=90 km/h. Ennyivel ment tovább.
2011. okt. 17. 17:25