Nem értem ezeket a feladatokat! Segiitseteeek! Lécci?


Egy kétjegyű szám egyik számjegye 2-szer akkora mint a másik.Ha a számjegyeket felcseréljük akkor az új szám az eredeti kétszeresénél 12-vel kisebb.Melyik az eredeti szám?


Egy 27 éves apának 3 éves fia van.Hány év múlva lesz az apa háromszor annyi idő mint a fia?


Az apa 53 éves a fia 22 a lánya 18 Hány év múlva lesz egyenlő a fiú és a lány életkora együttesen az apa életkorával.


HOLNAP MATEK DOGA NAGYON KÉRLEK SEGÍÍTSETEK.. BUKTÁRA ÁLLOK :s:s


2010. nov. 23. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elsot segitek megoldani.

Tegyuk fel, hogy a szam 12. Ezesetben jeloljuk a szamjegyeket betuvel: a=1, b=2

Magat a szamot ekkepp irhatjuk fel: 10a+b

Ezen kivul tudjuk, hogy az egyik szamjegy ketszerese a masiknak; ez vagy a=2b vagy 2a=b

Azt is tudjuk, hogy mi tortenik, ha felcsereljuk a szamjegyeket:

10b+a=2(10a+b)-12

Ez egy sima ketismeretlenes egyenletrendszer:) Aminek 2 eredmenye lesz.

Ha a=2b

behelyettesitunk:

10b+2b=2(10*2b+b)-12

10b+2b=40b+2b-12

12b=42b-12 /-42b

30b=12 /30

b= 12/30 = 2/5

Ez az eredmeny nyilvanvaloan nem jo

Ha 2a=b

10*2a+a=2(10a+2a)-12

20a+a=20a+4a-12 /-20a-4a

3a=12

a=4

behelyettesitjuk a kapott eredmenyt az elso egyenletbe

2a=b -> 2*4=b b=8

nezzuk:

48 es 84

48*2=96-12=84 tehat ez jo:)

2010. nov. 23. 20:24
 2/2 anonim ***** válasza:

Hogyan is kéne elindulni ilyen feladatoknál, mint a második és harmadik?

Van két adatunk, az apa és fiú életkora. A >fiú életkora< >hárommal beszorozva< >x idő múlva< EGYENLŐ lesz az >apa életkorával< - tehát van egy egyenletünk, és abban egy ismeretlenünk, x. Hogy írnád fel az egyenletet? Gondolkozz: a dolgozatban úgyse pont ugyanezek lesznek megadva, szóval ebből a logikából már neked kell tudni felírni a konkrét egyenleteket a feladatra.

2010. nov. 23. 20:58