/x+1/-/2x-1/=x (ez a jel: / az abszolút érték akar lenni)


gyök alatt 3x-6 +/x+y/=-z négyzet+2z-1


2011. okt. 7. 18:28
 1/4 BKRS ***** válasza:
A masodik resznel pontosan mi van a gyok alatt?
2011. okt. 7. 18:58
 2/4 BKRS ***** válasza:
100%

Ha a baloldalon a (3x-6) van gyok alatt ,

akkor a bal oldal ≥ 0

A jobb oldal viszont igy is irhato -(z-2)^2

minusz (z minusz 2) a negyzeten

Ez meg mindig ≤ 0


Egyenloseg tehat csak ugy allhat fenn, ha mindketto 0.


Vagyis √(3x-6)+|x+y|=0

es

z=1


viszont √(3x-6)+|x+y|=0 csak ugy lehet, ha mindket tagja nulla, hiszen ez ket nemnegativ ertek.

Vagyis x=2

y=-2

2011. okt. 7. 19:02
 3/4 BKRS ***** válasza:
100%

|x+1| - |2x-1|=x

Ha x < -1 akkor ez igy nez ki:

-x-1 - (-2x +1) = x

x = x

Minden x ertek megoldas.


Ha -1 ≤ x ≤ 1/2

akkor az egyenlet ez lesz:

x+1 - (-2x +1) = x

3x = x

x = 0



Ha x ≥ 1/2 , akkor


x+1 - (2x-1) = x

-x +2 = x

x = 1


Tehat a megoldasok:

x≤ -1 es x=0 es x=1

2011. okt. 7. 19:09
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2011. okt. 7. 19:41