írja fel egy mértani sorozat 7 szomszédos tagját amelyek közül az első három tag összege 21 a három utolsó tag összege 336
a1+a2+a3=21
a5+a6+a7=336
eddig jutottam itt le vagyok akadva.
2011. okt. 4. 21:12
1/5 anonim válasza:
húh hát mi is most kezdük el, szerintem kezd el kifehezni q-val
a1+a1q+a1q^2=21
a1q^4+a1q^5+a1q^6=336
kiemelsz
1. a1(1+q+q^2)=21
2. a1q^4(1+q+q^2)=336
osztod 2-t 1-gyel, a (1+q+q^2) és az a1 ki fog esni egyszerűsítés után, ki tudod számolni q-t
visszahelyettesítesz vmelyik egyenletbe megvan a1
kiszámolod a többit
2/5 anonim válasza:
hú én sem hittem volna h menni fog :D
3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. :)
a ^ nálad mit jelent?
2011. okt. 4. 21:27
4/5 A kérdező kommentje:
ja h felső index oké semmi :D
2011. okt. 4. 21:28