Mértani sorozatok. Mi ennek a feladatnak a szisztémája?


írja fel egy mértani sorozat 7 szomszédos tagját amelyek közül az első három tag összege 21 a három utolsó tag összege 336


a1+a2+a3=21

a5+a6+a7=336


eddig jutottam itt le vagyok akadva.


2011. okt. 4. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:

húh hát mi is most kezdük el, szerintem kezd el kifehezni q-val


a1+a1q+a1q^2=21

a1q^4+a1q^5+a1q^6=336


kiemelsz


1. a1(1+q+q^2)=21

2. a1q^4(1+q+q^2)=336


osztod 2-t 1-gyel, a (1+q+q^2) és az a1 ki fog esni egyszerűsítés után, ki tudod számolni q-t


visszahelyettesítesz vmelyik egyenletbe megvan a1


kiszámolod a többit

2011. okt. 4. 21:23
 2/5 anonim ***** válasza:
hú én sem hittem volna h menni fog :D
2011. okt. 4. 21:24
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. :)

a ^ nálad mit jelent?

2011. okt. 4. 21:27
 4/5 A kérdező kommentje:
ja h felső index oké semmi :D
2011. okt. 4. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:
hatvány :D
2011. okt. 4. 21:29