[link]


Remélem aránylag érthető a kép!

Ez lenne a feladat!


2011. okt. 2. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Pitagorasz tétel:


c² = a² + b²


c = √(a² + b²)


Egyet elárulok (a bal oldali felső háromszög átfogója):


a = 45/2 = 22,5 cm


b = 21 cm


c = √(22,5² + 21²) = ? cm


A többit hasonlóan.

2011. okt. 2. 20:17
 2/4 anonim válasza:

Nagyon nagyon régen tanultam. az első feladat:


a2+b"= c2 Itt adott négy darab derékszögű háromszög, amelyeknek meg van adva az a, és a b oldal mérete. A nagyobb háromszögek méretei: 45/2 + 45, a kisebb: 45/2 azaz 12,5 +21.


a és a b oldalak ismertek. Ebből kiszámolva a c oldal: 12,5 szorozva 12,5 = ehhez hozzáadva 45 szorozva 45-tel = a végeredményből gyököt vonsz, és megkapod a háromszög hosszabbik oldalát. Ezt berajzolod az ábrába, és simán összeadod az értékeket, és megkapod, az első sárkányhoz mennyi pálca kell.

2011. okt. 2. 20:24
 3/4 anonim válasza:
Ha szerencséd lett volna, akkor egyikünk a másik ábrát oldja meg. :)
2011. okt. 2. 20:25
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Négy derékszügű háromszög. Pithagorasz tétel. Ess neki, ezzel nem szabad, hogy problémád legyen.
2011. okt. 2. 20:30