Matekháziban valaki segítene?


egyszerű logaritmus! valahogy elakadtam!

log27 3=a (27 alapú logaritmus.....)

Csak ezt kellene és menne a többi csak nem jut eszembe:S

előre is köszi.


2010. okt. 21. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Vagy felírod, hogy: 27^n=3, amiből n=1/3 vagy loga b=logc b/logc a (c-alapú logaritmus)=lg3/lg27=1/3

Hirtelen most ez jutott eszembe.

2010. okt. 21. 17:43
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért köszi a segítséged!
2010. okt. 21. 18:22