egyszerű logaritmus! valahogy elakadtam!
log27 3=a (27 alapú logaritmus.....)
Csak ezt kellene és menne a többi csak nem jut eszembe:S
előre is köszi.
2010. okt. 21. 16:59
1/2 anonim válasza:
Vagy felírod, hogy: 27^n=3, amiből n=1/3 vagy loga b=logc b/logc a (c-alapú logaritmus)=lg3/lg27=1/3
Hirtelen most ez jutott eszembe.
2/2 A kérdező kommentje:
Azért köszi a segítséged!
2010. okt. 21. 18:22