Matekháziban kéne segítség! -lent- köszi (:?


Egy négyzet alapú gúla minden oldaléle egyforma hosszúságú.

mekkorák az oldalélek,ha

a, a gúla alapjának átlója 6cm, a test magassága pedig 4cm.

b, a gúla alapéle 4gyök2cm, a test magassága pedig 3cm.

c, a gúla alapjának kerülete 5,64cm, a test magassága pedig 5cm?


Lépésekkel együtt kéne..:D

köszönöm.


2011. ápr. 2. 15:55
 1/6 Tom Benko ***** válasza:

1. Pithagorasz-tétel

2. 2 pithagorasz-tétel

3. egy osztás és 2 Pithagorasz-tétel

2011. ápr. 2. 16:10
 2/6 A kérdező kommentje:

harmadiknál mit osztok mivel?:D

amugy köszönöm(:

2011. ápr. 2. 16:12
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


ezt az abrat hasznalva

a=alapel


az alapelbol adodoan az alapnegyzet atloja gyok(a*a) /pitagorasz/ ennek a fele gyok(a*a)/2 pont az egyik befogoja annak a haromszognek aminek a masik befogoja a gula magassaga, az atfogoja pedig a gula ele...ujabb pitagorasz


tehat

a) 6cm/2=3cm (egyik befogo) 4cm masik befogo

oldalel = gyok( 3^2 + 4^2 ) = gyok(25)=5cm

b) gyok( (4gyok2)^2 +(4gyok2) ^2 ) =gyok(( 2*(4gyok2)^2 ) = gyok( 2*16*2 ) = gyok( 64) = 8cm ez lesz az atlo.. ennek a fele 4cm... tehat gyok(4*4+3*3) =5cm megint

c)kerulet 5.64 tehat 1 oldal ennek negyede mivel 4zet alapu... 1.41


ugyanaz mint b)-nel gyok(2*1.41^2) lesz az at atlo (ez gyok(2*1.9981)=ez kb 1.9904.. ennek a fele 0.997

jo kis hegyes gula lesz majnem 1 centi oldal es 5 centi magas


ele pedig gyok(5*5+0.99*0.99)=gyok(25.99)=5.098 mondjuk 5.1centi kerekitve:D

2011. ápr. 2. 16:34
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nagyon :DD

Lenne még pár feladat..:S

Hiányoztam így semmist nemértek belőle.. megköszönném ha segítenétek.


Egy derékszögű háromszög két befogója 5cm és 12cm. a Háromszöget megforgatjuk az 5cmes befogója körül. Mekkora a keletkezett kúp magassága, alkotója,alapkörének átmérője?

Számolás is kéne..köszi(:

2011. ápr. 2. 16:51
 5/6 anonim ***** válasza:
igazából ha elképzeled akkor sima ügy (rajzzal egyszerűbb) szóval ha megforgatjuk az 5cm-es oldal körül akkor ez az oldal lesz a magassága. a másik oldal (befogó) lesz az alapkörének a sugara (átmérő=sugár*2) az alkotója meg a háromszög átfogója lesz (pitagorasz tétel: 5^2+12^2=gyök169=13
2011. ápr. 3. 01:33
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:D
2011. ápr. 3. 11:00