Valaki esetleg segítene a matekháziban?


A feladat: Véletlenszerűen választunk egy kétjegyű számot. Mennyi a valószínűsége, hogy a két számjegyű szám

a, osztható öttel; b, legalább 50; c, kerekítve 40; d, osztható öttel és hárommal; e, osztható öttel vagy hárommal?


Köszönöm annak aki segít :)


2010. máj. 6. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

valószínűség= kedvező esetek száma osztva az összes eset számával


összes eset: hány kétjegyű szám van

a feladatokban meg van adva mik a kedvező esetek, oldd meg

2010. máj. 6. 21:55
 2/6 anonim ***** válasza:

90 kétjegyű szám van, tehát ez az összes estek száma.


Kedvező estek száma a feladatoknál:


a, minden ötödik szám osztható öttel tehát a kedvező esetek száma 90/5=18 a keresett valószínűség P=18/90


b, 50 ötvennél nagyobb kétjegyű szám van tehát ez a kedvező esetek száma így P=50/90


c, A kerekítve negyven kétjegyű számok 35, 36, 37, 38, 39, 40 ez 6 kedvező eset így P=6/90


d, minden 15. szám osztható 5-el és hárommal 90/15=6 kedvező eset van így P=6/90


e, öttel osztható kétjegyű számok száma a, alapján 18 és minden 3. szám osztható hárommal azaz 30 3-mal osztható 2 jegyű szám van. Az öttel és hárommal is oszthatókat kétszer számoltuk az ők6-an vannak így a kedvező esetek száma 18+30-6=42 tehát a keresett valószínűség P=42/90


remélem érthető volt:)

2010. máj. 6. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

van 89 db kétjegyű számunk: 10, 11... 98 99

a)

Ezek közül van 18 db ami 5-tel osztható

18/89 x 100=20,22% esély van rá hogy öttel osztható


b) A legalább 50 gondolom azt jelenti hogy 50 és az 50-nél nagyobb számok

És ebből pont 50 db van

50/89 x 100= 56,18% esély


c) ezt nem értem


d) itt a 15-el osztható számokra gondol

ebből van 6db

6/89 x 100=6,74% esély


(remélem megnyomod cserébe a zöld kezet :D )

2010. máj. 6. 22:04
 4/6 A kérdező kommentje:
remek megértettem. köszönöm a válaszokat
2010. máj. 6. 22:04
 5/6 anonim ***** válasza:

bocsi, nem 89, hanem 90 kétjegyű szám van

csak helyettesíts be oda ahova 89-et írtam

2010. máj. 6. 22:06
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

21:58 vagyok. a c-nél bele kell még számolni a 41, 42, 43 és 44-et is így lesz 10 a kedvező esetek száma nem 6. tehát p=10/90-ed.


Bocsi:D. Remélem a zöld kezecske attól még jár:D

2010. máj. 6. 22:29