Matematika-Fuggvenyek. Valaki segítene?

Adott az f:R->R,f(x)=mx+m-2 fuggveny,ahol m e(eleme) R.Hatarozd meg az 'm' parameter erteket,ha az f fuggveny az OY tengelyt a (0,1) koordinataju pontban metszi. Az m=1 eseten abrazold a fuggvenyt es szamitsd ki a grafikus kep valamint a koordinatatengelyek altal kozrezart haromszog teruletet es keruletet.
2011. szept. 20. 15:38
 1/1 bongolo ***** válasza:

Az, hogy a (0;1) pontban metszi, azt is jelenti, hogy az x=0 y=1 koordinátájú pont rajta van a függvény képen. Vagyis az x=0-hoz tartozó függvényérték 1 lesz:

f(0) = m·0+m-2 = 1

Ebből m=3 jön ki.


Másik kérdés: m=1 esetén ez lesz a függvény:

f(x) = x-1

Lehet, hogy úgy ismerősebb, hogy y=x-1


Ezt kell ábrázolni, kerületet meg területet számolni. Ez remélem menni fog. Ha megakadsz, szólj.

2011. szept. 20. 15:45