Matematika, összeget hogyan szorozzunk összeggel?


Az lenne a kérdésem, hogy összeget, hogyan szorozhatunk összeggel? Itt van rá egy példa:

2*x*y*y+8*x*y*y*y


Ne csak a megoldást írjátok le, hanem magyarázzátok is meg!

Előre is köszönöm.


2011. nov. 6. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez vajon a kérdés, de azért válaszolok rá:


Mindig próbáld megkeresni a közös tagokat, így azokat ki lehet emelni.


2*x*y*y+8*x*y*y*y = 2*x*y*y (1 + 4*y)

2011. nov. 6. 10:58
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sem igazán értem a kérdést, tulajdonképpen mit szeretnél tudni?

Azt kérdezed, hogy szorzunk összeget összeggel, de közben meg szorzatokat adsz össze, ami teljesen más. Ha a kiemelésre vagy kíváncsi, az előttem író meg válaszolt, ha nem, akkor várjuk a részletezést.

2011. nov. 6. 12:07
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából én se nagyon értem, de hát a matek könyvbe így van... Lehet rosszul írták a címet vagy nem tudom. A példában lévő típusú feladatok megoldására lennék kíváncsi.
2011. nov. 6. 15:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennek kétféle gondolata lehet:


1. Kiemeléssel:

2*x*y*y+8*x*y*y*y = 2xyy(1+4y)


2. Hatványozással és kiemeléssel:

2*x*y*y+8*x*y*y*y = 2xy^2+8xy^3 = 2xy^2(1+4y)

2011. nov. 6. 16:27