Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Már 2 órája csinálom a matek...

Már 2 órája csinálom a matek házit de még nem jöttem rá? Segítene valaki? 8. o

Figyelt kérdés
Van Angliában egy kis kastély ahol 5 fős a személyzet. Mindenkinek más a hobby-ja és a szabadnapja. A személyzet neve: Smith, Jhons, Wood, Clark, James. A hobby-k: Peca, Sakk, Fallabda, Bridzs, Golf. A foglalkozásuk: Komornyik, Sofőr, Szakács, Kertész, Gondnok. A szabadnapjuk: Hétfő, Kedd, Szerda, Csütörtök, Péntek. 1. állítás: A férfi aki kedden szabadnapos és golfozik nem a gondnok akit Clarknak hívnak. 2.: James nem a komornyik aki fallabdázik. 3.: Wood szerdán szabadnapos és ő nem a komornyik sem a kertész. 4.:James a szakács akinek csütörtökön nincs szabadnapja. 5.:Smith szintén nem szabadnapos csütörtökön. 6.: Bridzset hétfőn játszanak. 7.:A sofőr nem sakkozik. 8.:Jamesnak nem kedden van a szabadnapja. (ha meg tudnád oldani a feadatot akkor írd le légyszi azt is, hogy ,hogy jöttél rá.) Előre is köszi
2011. szept. 17. 13:24
 1/9 tetro ***** válasza:
52%
csinálj egy táblázatot, és vedd fel az összes infot, onnantól gyerekjáték
2011. szept. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azt csináltam, de nem megy :/
2011. szept. 17. 13:40
 3/9 anonim válasza:
52%

Hát nekem kijött egy módon, de szerintem több megoldás is lehet, mivel nem volt mindenre kikötés!


John: csütörtök sakk gondnok

Smith: hétfő bridzs komornyik

Clark: kedd golf kertész

James: péntek fallabda szakács

Wood: szerda peca sofőr


(az első három ember szakmája nem kötött, mivel arra nem volt külön állítás, de a többi egyértelműen be lehetett állítások szerint és kizárásos alapon írogatni pl. ha Clark kedden és Wood szerdán szabadnapos, de Smith és James nem csütörtökön, akkor vagy hétfő, vagy péntek, de mivel James fallabdázik és hétfőn van bridzs ezért kijött, hogy az egyik péntek a másik hétfő! Remélem érthető lett amit írtam!;D

2011. szept. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
másold le óra elött valakijéről, mint az iskolások 99%-a:)
2011. szept. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Több táblázatot kell csinálni, vagyis mindegyik kombinációra egyet. Utána ezekbe bejelölöd azt, amit ismerünk, aztán kizárásos alapon sorban húzgálod ki a nem érvényes eseteket, végül csak a megoldás marad.
2011. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem szeretném lemásolni, mert én sem engedem lemásolni mert amikor elkérik, hogy lemásolják van bennem egy olyan fura érzés, hogy én azért nem nézhettem meg a kedvenc műsoromat mert azt a házit oldottam meg, keresgéltem a neten stb. ők meg tök simán lemásolják és még az sem esik ki a szájukon, hogy köszi. Amikor meg én kérem akkor meg azt mondják, hogy nem jó -.-
2011. szept. 17. 16:13
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Erre a táblázatos módszerre még számítógép-programot is csináltam valamikor, de ez már nagyon rég volt. A lényeg az volt hogy pl. az oszlopban vannak feltüntetve a nevek, a sorokban meg a hobbyk, a következőben az oszlopokban a foglalkozásuk a sorokban meg a szabadnapjuk és így tovább. Már nem emlékszem rá, hogy összesen hány táblázat volt, de ha megvannak a táblázatok, akkor ahogy az első mondta: gyerekjáték.
2011. szept. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 14.00-ás hülyeséget írt...Oda van írva hogy Clark a gondnok, nálad meg ő eleve kertész, szóval már alapból rossz.


Nálam így a helyes:

Smith: Golf, kertész, kedd

John: komornyik, fallabda, csütörtök

Woord: szerda, peca, sofőr,

Clark: gondnok, bridzs, hétfő

James: szakács, sakk, péntek

2011. szept. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

8# az van odairva h Clark nem a gondnok

Tanulj meg olvasni

2016. jan. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!