5/8 - 3/5 * 7/12 - 3/4 =? megfejtése ( az ilyen jel ' /' törtet jelent) :D a számítás kéne mert arra nem jöttem rá

2011. szept. 11. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
hidd el ha tudnám és nem 2-es lettem volna matekból segítenék:)
2011. szept. 11. 20:53
 2/4 anonim ***** válasza:

5/8 - 3/5 × 7/12 - 3/4

5/8 - 1/5 × 7/4 - 3/4

5/8 - 7/20 - 3/4

25/40 - 14/40 - 30/40

-19/40

2011. szept. 11. 21:07
 3/4 Neménvagyokaz válasza:
55%

5/8 - 3/5 * 7/12 - 3/4 /szorzás

5/8-21/60-3/4 /közös nevező

300/480-168/480-360/480=-128/480=-4/15

2011. szept. 11. 21:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. szept. 12. 23:11