Hogyan oldjam meg az egyenletet?


Egyszerűen nem értem a matek leckét, nyolcadikos vagyok.

Ez lenne a feladat: 13x-(8x+1)+(2x-19)=22

Aki tud, légyszí segítsen! Köszönöm.


2011. szept. 16. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

13x-(8x+1)+(2x-19)=22

Először felbontod a zárójeleket:

13x - 8x - 1 + 2x - 19 = 22

Gondolom, eddig érthető. :)

Most összevonod az x-eket meg a többi számot.

5x - 1 + 2x - 19 = 22

7x - 1 - 19 = 22

7x - 20 = 22

Most mindkét oldalhoz hozzáadsz 20-at.

7x = 42

Osztod 7-el mindkét oldalt.

x = 6

2011. szept. 16. 18:23
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Így sokkal érthetőbb :)
2011. szept. 16. 18:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Szívesen! :)

Ha van még, amit nem értesz, írj! ;)

2011. szept. 16. 18:26
 4/7 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen van, mert még van két feladat, és hát mint látod nem vagyok túl jó matekból. :S

Egyik: 2x-(x-3)=5x+7

Másik: 3x-(6x+2)-(2x+1)=x+1

Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget! :)

2011. szept. 16. 18:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Na de ezek ugyanolyanok.

Az előző alapján már csak meg tudod csinálni...

Ha még ezek sem mennek, akkor nagyon nehezen fogsz boldogulni a felvételi feladatokkal. :/

2011. szept. 16. 18:34
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom :)
2011. szept. 16. 18:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Leírhatod ide is, aztán ha esetleg elrontod valahol, akkor segítek.

De szerintem menni fog. :9

2011. szept. 16. 18:40