Oldja meg a következő egyenletet a pozitív számok halmazán!

4^2*3^x=9*2^2x



Köszönöm előre is!


2011. aug. 23. 01:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Rendezd egy oldalra az x-es tagokat (mind2 oldalt elosztod 4^2-nal és 2^2x-el), és írd át a 4^2-t 16-ra, a 2^2x-et meg 4^x-re.

kihasználva az azonosságokat ezt kapod:

(3/4)^x=9/16 amiről tudjuk, hogy =3^2/4^2=(3/4)^2

ami csak akkor igaz, ha x=2

2011. aug. 23. 02:11
 2/2 anonim ***** válasza:
Annyit kell észrevenni, hogy hatványazonosság szerint 2^2x=(2^2)^x=4^x innen jött az átírás.
2011. aug. 23. 02:12