1.f Egy osztály tanulóinak 2/3-ad része angolos 3/4-ed része németes 10 gyerek mindkettő nyelvet tanulja. Hány fős az osztály ha mindenki tanul legalább 1 nyelvet? (itt szertintem a megoldás 24)
2.f Ugyan az mint az első csak 2/5-öd németet 2/3-ad franciát és 2 mindkettőt tanulja. (itt sztem. 22)
Anya megmondta az eredményeket de valahogy a feladatokat részletesen meg kell oldani és halmazábrát is kell készíteni+beírni. Szóval abban kéne segítség, hogy hogyan jövök rá az erdményre?
2011. szept. 14. 16:18
1/2 anonim válasza:
1.
2/3*x + 3/4*x – 10 = x /*12
8*x + 9*x – 120 = 12*x
17*x – 120 = 12*x /+120–12*x
5*x = 120
x = 120/5 = 24
2/2 anonim válasza:
A 22 nem lehet, mert 2/5*22 = 44/5 = 8,8 diák