Tudnál segíteni, megvan már az eredmény, de nem tudom halmazokba beírni?


1.f Egy osztály tanulóinak 2/3-ad része angolos 3/4-ed része németes 10 gyerek mindkettő nyelvet tanulja. Hány fős az osztály ha mindenki tanul legalább 1 nyelvet? (itt szertintem a megoldás 24)


2.f Ugyan az mint az első csak 2/5-öd németet 2/3-ad franciát és 2 mindkettőt tanulja. (itt sztem. 22)


Anya megmondta az eredményeket de valahogy a feladatokat részletesen meg kell oldani és halmazábrát is kell készíteni+beírni. Szóval abban kéne segítség, hogy hogyan jövök rá az erdményre?


2011. szept. 14. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:

1.


2/3*x + 3/4*x – 10 = x /*12


8*x + 9*x – 120 = 12*x


17*x – 120 = 12*x /+120–12*x


5*x = 120


x = 120/5 = 24

2011. szept. 14. 16:30
 2/2 anonim ***** válasza:
A 22 nem lehet, mert 2/5*22 = 44/5 = 8,8 diák
2011. szept. 14. 16:34