Valaki levezeti ezt nekem? Z1=1−2i, z2=3−i . Mivel egyenlő (3z1+z2) (2z2-i)

Fontos lenne
2011. szept. 8. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:

z1=1−2i, z2=3−i


(3*z1+z2)*(2*z2−i) = [3*(z1)+(z2)] *[2*(z2)−i ] = [3*(1−2i)+(3−i)] *[2*(3−i)−i ] =


= [3−6i+3−i]*[6−2i−i ] = [6−7i]*[6−3i ] = 36 – 42i – 18i − 21 = 15 − 60i


Megjegyzés: (−7i)*(−3i) = −21


Így kell kijönni?

2011. szept. 8. 19:22
 2/6 anonim ***** válasza:

Erre gondoltál:

[link]

Vagy részletesebben kellene valami?

2011. szept. 8. 19:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak jó eredménye van lehetne kicsit részletesebben?
2011. szept. 8. 20:31
 4/6 A kérdező kommentje:
Vagyis mindkettő jó
2011. szept. 8. 20:32
 5/6 A kérdező kommentje:
ebben a témakörben gyakorló feladatokat hol találok amihez eredmény is van?
2011. szept. 9. 09:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Tippek:

[link]

[link]

2011. szept. 9. 10:10