Fontos lenne2011. szept. 8. 17:59
1/6 anonim válasza:
z1=1−2i, z2=3−i
(3*z1+z2)*(2*z2−i) = [3*(z1)+(z2)] *[2*(z2)−i ] = [3*(1−2i)+(3−i)] *[2*(3−i)−i ] =
= [3−6i+3−i]*[6−2i−i ] = [6−7i]*[6−3i ] = 36 – 42i – 18i − 21 = 15 − 60i
Megjegyzés: (−7i)*(−3i) = −21
Így kell kijönni?
2/6 anonim válasza:
3/6 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak jó eredménye van lehetne kicsit részletesebben?
2011. szept. 8. 20:31
4/6 A kérdező kommentje:
Vagyis mindkettő jó
2011. szept. 8. 20:32
5/6 A kérdező kommentje:
ebben a témakörben gyakorló feladatokat hol találok amihez eredmény is van?
2011. szept. 9. 09:37