Matek feladat. Ez mivel egyenlő?


2 33-dik hatványon minusz 3 a 22-dik hatványon?

33 22

2 -3


2011. okt. 24. 17:15
 1/1 BKRS ***** válasza:

2^33 -3^22= (2^3)^11 - (3^2)^11=

= 8^11 - 9^11 =

=(8-9)(8^10 + 8^9 * 9 + ... + 9^10)<0

Ha nem csak az elojelre vagy kivancsi, akkor igy is szamolhatsz:

=(10-2)^11 - (10-1)^11 = es kifejted egy szumma jellel,

de semmi erdekeset nem latok kijonni belole.

Google szerint az eredmeny: -22'791'125'017.

2011. okt. 24. 17:43