3x:12=x-9 eddig eljutottam. De lehet,hogy rossz.

ezt se tudom kiszámolni


2011. szept. 6. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Eddig jó.

3x/12=x-9 12-vel szorozzuk mindkét oldalt

3x = 12(x-9) 3-al osszuk

x=4(x-9) zárójelet bontsuk fel

x=4x-36


Ezután megy tovább neked is?

2011. szept. 6. 20:31
 2/4 A kérdező kommentje:
:D remélem :D köszönöm sokat segítettél
2011. szept. 6. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

nekem így jött ki:

-x=-9*2*4*6

-x= -1296

x=1296

2011. szept. 7. 12:11
 4/4 anonim ***** válasza:

12:11

"Ki is jön" a végeredmény, "tökélestes" megoldás.

-9*2*4*6=-432

Nem tudom hogy lett -1296.

Ha ellenőrizzük a megoldást ,akkor


bal oldal:

1296/2-1296/3+1296/4-1296/6 = 324


jobb oldal:

1296-4=1292


Ha a 2 oldal megegyezik akkor jó a megoldás. "Gratulálok" 12:11-es te aztán "tudsz" számolni.

2011. szept. 7. 12:40