3x:12=x-9 eddig eljutottam. De lehet,hogy rossz.
ezt se tudom kiszámolni
2011. szept. 6. 20:14
1/4 anonim válasza:
Eddig jó.
3x/12=x-9 12-vel szorozzuk mindkét oldalt
3x = 12(x-9) 3-al osszuk
x=4(x-9) zárójelet bontsuk fel
x=4x-36
Ezután megy tovább neked is?
2/4 A kérdező kommentje:
:D remélem :D köszönöm sokat segítettél
2011. szept. 6. 20:35
3/4 anonim válasza:
nekem így jött ki:
-x=-9*2*4*6
-x= -1296
x=1296
4/4 anonim válasza:
12:11
"Ki is jön" a végeredmény, "tökélestes" megoldás.
-9*2*4*6=-432
Nem tudom hogy lett -1296.
Ha ellenőrizzük a megoldást ,akkor
bal oldal:
1296/2-1296/3+1296/4-1296/6 = 324
jobb oldal:
1296-4=1292
Ha a 2 oldal megegyezik akkor jó a megoldás. "Gratulálok" 12:11-es te aztán "tudsz" számolni.