Nem értem, hogy kell, már a könyvben is megnéztem, de csak feladatokat találtam rá.
45|304x7y
Ki kéne számolni, hogy milyen számok írhatóak x,y helyére, hogy osztható legyen 45-el. Hogy kell megoldani? Vki elmagyarázná, akkor a többi már menne.
2011. aug. 31. 17:06
1/4 anonim válasza:
Ez most 304x * 7y vagy lehagytad a + jelet?
2/4 anonim válasza:
Egy szám akkor osztható 45-tel, ha a számjegyeinek az összege osztható 9-cel, és az utolsó számjegye 0 vagy 5.
3+0+4+7=14; ebből következően x+y=4 vagy x+y=13.
Ha y=0, akkor x=4; ha y=5, akkor x=8.
3/4 anonim válasza:
Uh, de hülye vagyok. :D
Azt hittem, az x és y két ismeretlen, közben meg csak számjegyek. :)
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D Ment a zöld kezecske
2011. aug. 31. 17:52