9. es matekfaeladat, vki el tudná magyarázni?


Nem értem, hogy kell, már a könyvben is megnéztem, de csak feladatokat találtam rá.

45|304x7y

Ki kéne számolni, hogy milyen számok írhatóak x,y helyére, hogy osztható legyen 45-el. Hogy kell megoldani? Vki elmagyarázná, akkor a többi már menne.


2011. aug. 31. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Ez most 304x * 7y vagy lehagytad a + jelet?
2011. aug. 31. 17:37
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy szám akkor osztható 45-tel, ha a számjegyeinek az összege osztható 9-cel, és az utolsó számjegye 0 vagy 5.

3+0+4+7=14; ebből következően x+y=4 vagy x+y=13.

Ha y=0, akkor x=4; ha y=5, akkor x=8.

2011. aug. 31. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Uh, de hülye vagyok. :D

Azt hittem, az x és y két ismeretlen, közben meg csak számjegyek. :)

2011. aug. 31. 17:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D Ment a zöld kezecske
2011. aug. 31. 17:52