4jegyű szám utolsó jegye 8. Ha ezt a szám elejére írjuk, akkor a szám az eredetinél 3204-el nagyobb lesz. Melyik ez a szám?

Valaki segítsen légyszii :3
2011. aug. 19. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:
4328 és 8532
2011. aug. 19. 15:48
 2/3 anonim ***** válasza:

1000x+100y+10z+8+3204=8000+100x+10y+z

10(100x+10y+z)=4788+(100x+10y+z)

9(100x+10y+z)=4788

100x+10y+z=532, tehát x=5, y=3, z=2

2011. aug. 19. 15:50
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld mancs :)
2011. aug. 19. 15:58