Egy négyjegyű szám utolsó számjegye 8. ha ezt a szám végéről az elejére írjuk, akkor az eredetinél 3204-el nagyobb számot kapunk. Melyik ez a szám?

köszönöm a segítséget
2009. jan. 10. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:

ha a szám yxz8 és a 8ast átrakjuk az elejére akkor 8yxz lesz?

tehát az első szám lesz a második a második a harmadik éa a harmadik az utolsó?

2009. jan. 10. 22:48
 2/3 anonim ***** válasza:

xyz8+3204=8xyz


x=8-3=5


5yz8+3204=85yz


85yz-3204=5yz8 --> z=2


5y28+3204=85y2


28+4=32 --> y=3


Tehát: 5328 .

2009. jan. 11. 14:45
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2009. jan. 11. 16:07