16-36=25-45 /+20+1/4 (húsz egész egy negyed)

16-36+20+1/4=25-45+20+1/4 /átalakítás

4^-2*4*9/2+(9/2)^=5^-2*5*9/2+(9/2)^ /azonosság

(4-9/2)^=(5-9/2)^

4-9/2=5-9/2

4=5


4^ (négy a négyzeten) asszem ez a jelölése négyzetnek


2009. ápr. 14. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
z első sorban lévő osztásból, hogyan lett a második sorban összeadás az egyenlet mindkét oldalán? Tovább nem os nézem.
2009. ápr. 14. 11:21
 2/9 anonim válasza:

16-36 = 25-45 /+45

25 = 25


Zseni vagyok! :D

2009. ápr. 14. 11:25
 3/9 A kérdező kommentje:

bocsi, de ezt én nem így akartam de kicsit átalakítom, mert az nem osztás hanem leírja, hogy mit csinál, az van a per után, figyeljetek azt most lehagyom és csak az egyenletet írom le:

16-36=25-45

16-36+20+1/4=25-45+20+1/4

4^-2*4*9/2+(9/2)^=5^-2*5*9/2+(9/2)^

(4-9/2)^=(5-9/2)^

4-9/2=5-9/2

4=5


remélem most már érthetőbb

2009. ápr. 14. 11:51
 4/9 anonim ***** válasza:
a 4-9/2 negatív, ezért a négyzetet nem lehet így eltűntetni... hiszen -x és x négyzete ugyanaz, de attól még -x nem egyenlő x-szel... :) (jelen esetben -0,5 nem egyenlő 0,5-tel)
2009. ápr. 14. 12:11
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

Akkor nem lehet megoldani ezt az egyenletet?

2009. ápr. 14. 12:24
 6/9 anonim ***** válasza:

dehogynem!... csak ezt figyelembe kell venni... a négyzet eltüntetése után abszolut értéke 4-9/2 egyenlő absz ért. 5-9/2 amiből az jön ki csupán, hogy 0.5 egyenlő 0.5 :)


Hozzáteném ez nem egy megoldandó egyenlet, hanem inkább játék a számokkal... mivel nincs benne ismeretlen :)

2009. ápr. 14. 12:52
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy én vagyok a hülye, de hogy jön ki az h 0,5=0,5?
2009. ápr. 14. 13:05
 8/9 anonim ***** válasza:
9/2=4,5 -> 4-9/2=-0,5 5-9/2=0,5 ezek vannak négyzeten és úgy egyenlőek...
2009. ápr. 14. 13:08
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2009. ápr. 14. 13:20