Legyen a=b+c

Akkor ugye

5a=5b+5c

4b+4c=4a

Adjuk össze a két oldalt:

5a+4b+4c=5b+5c+4a

Mindkét oldalból vonjunk ki 9a-t!

4b+4c-4a=5b+5c-5a

Az másképp felírva:

4(b+c-a)=5(b+c-a)

A két oldalt elosztjuk b+c-a-val, és:

4=5


2009. ápr. 14. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:

miutan kivontad a 9a-t utana bal oldalon -4 a marad:)

nezd csak meg:)

2009. ápr. 14. 12:25
 2/6 anonim ***** válasza:
ja bocsi:D elneztem nekifutok meg egyszer:P
2009. ápr. 14. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Azzal kezdődik, hogy a=b+c. Vagyis b+c-a=0. Akkor nem oszthatsz vele az utolsó lépésben.
2009. ápr. 14. 12:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a hiba, hogy b+c-a-val nem szabad így osztani, mert lehet, hogy 0.

0-val nem szabad osztani!

2009. ápr. 14. 12:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon szakmaian akarom megfogalmazni a dolgot, akkor azt kell mondjam, a két egyenlet lineárisan nem független egymástól. Ezt (inhomogén egyenletrendszer esetén) úgy tudom megvizsgálni, hogy az együttható mátrix determinánsát számolom, ami ha nulla akkor nem független a két egyenlet.

Tulajdonképpen az 5a=5b+5c teljesen egyenértékü a 4a=4b+4c-vel.


Az együthatómátrix így néz ki:


b c

5b+5c esetén |5 5|

4b+4c esetén |4 4|


ennek a determinánsát úgy kapom, ha keresztbeszorzok és a kapott két szorzat eredményét kivonom egymásból 5*4-5*4=0.


Egyébként három ismeretlenes (a,b,c) egyenlet megoldásához három, egymástól független egyenlet kell.

2009. ápr. 15. 13:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig tökéletesen igazuk van az előttem szólóknak, csak arra mutattam rá, hogy nem is oldható meg ez a feladat. (az előző okoskodó)
2009. ápr. 15. 13:36