Milyen kémiai képletek vannak nyolcadikban?


A könyvemben már néztem,de nincsenek benne képletek :S

Füzetet meg nem tudok elkérni,mert most leszek nyolcadikos.


(A tanárnőm mondta,hogy ugyan idén ötös lettem kémiából,de ha ezt megakarom tartani úgy,hogy nem értem a képleteket,akkor be kell őket magolnom.Nekem meg kell a felvételihez az ötös.)


2011. aug. 6. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:

m/n = M

N/n = 6 × 10(23.-on) mol-1

N/n = N(A)

m/v = ró

V/n = V(m)

meg tömegszázalék, mol százalék, meg anyagszázalék


kb. ezek vannak szerintem

2011. aug. 6. 12:55
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Olyanokra gondoltam,mint például:

Cink-klorid: ZnCl2

2011. aug. 6. 13:00
 3/9 anonim ***** válasza:
jah xD azok összeképeltek, abból van pár, de nem kell túlzásba vinni, szóval, csak az alapok kellenek, pár amit tanultatok meg értsd hogy miért van, és hogyan lett..
2011. aug. 6. 13:04
 4/9 A kérdező kommentje:
Épp ez az,azt sem értem,amit tanultunk :D
2011. aug. 6. 14:44
 5/9 haggyámán ***** válasza:
A lényeg, hogy ismerd a H2O-t :D
2011. aug. 7. 00:22
 6/9 haggyámán ***** válasza:
A szimpla H2O-ra gondoltam, de úgy látszik itt nem mennek a html kódok ):
2011. aug. 7. 00:22
 7/9 anonim válasza:
én idén fejezem be a nyolcadikot. sokkal nehezebb lesz az anyag de ha jól tudsz magolni akkor meg lesz az 5-ös jövőre is. a periódus rendszer elemeit és a hozzátartozó vegyületeit és azok képleteit fogjátok venni. valamint a képletek legnagyobb részét a kémhatások teszik ki. Most nem tudom hirtelen hogy a kémiai kötéseket 7.-ben vagy 8.-ban veszitek, de az olyan dolog amit megérteni kell inkább mint mint magolni.
2011. aug. 7. 13:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy előző is írja, a 8.-os anyag jelentős része szervetlen kémia, ami a peródusos rendszer elemeit, azok vegyületeit tárgyalja.

8.-ban ez a hidrogént, az alkálifémeket (Na,K), alkáli-földfémeket (Mg,Ca) halogéneket (Cl,Br,I),az oxigéncsoport (O,S), a nitrogéncsoport (N,P), a széncsoport (C, esetleg még pici Si), a bórcsoport (Al) elemeit jelenti.

Esetleg még tanulhattok picit a vasról, rézről, cinkről, azüstrőé ,aranyról.

Illetve még (ha nem vettétek 7.-ben), akkor a redox folyamatokról, sav-bázis reakciókról, alapvető rácstípusokról (ionos, fémes, atom) mindenképpen tanulni fogtok.

Jah, meg még (ha 7.-ben nem volt) ionos, fémes, kovalens kötésről.


Ezeket ha be akarod magolni...hát sok szerencsét hozzá.

Inkább tanuld, de ne magold.


Szerezz egy periódusos rendszert, és próbáld megtanulni, megérteni az adott csoport tulajdonságait. Majd ha ez megvan, utána ez alapján nézd meg a csoport egyes elemeit.


Pl. nemesgázok:

VIII.A csoport elemei--> 8 elektron a vegyérték héjon, a héj telítetté válik

ez extra stabilitást jelent, minden elem ezt szeretné elérni. Tehát azt várjuk, hogy ezek a gázok inertek lesznek.

És láss csodát, tényleg azok. Mivel már megvan a 8 elektron, felesleges lenne közösködni másik atommal. Tehát ezek a gázok nem képetzek kétatomos molekulát.

(jah igen, még a nemesgázokat is fogátok venni, körülbelül olyan mélységben, ahogy leírtam)

2011. aug. 8. 17:33
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen,ezeket már mind vettük,csak azokat a sav-bázisos izéket nem,amiket írtál.
2011. aug. 8. 19:24