Számvitel házifeladat, hogyan oldjuk ezt meg?


Számítsa ki az adott termelés fedezeti pontját!

Mekkora lesz a vállalat eredménye 15000 db termék értékesítésekor?

egységár: 70 ft/db

fajlagos változó költség: 40 ft/db

állandó költség: 2 700 000 Ft


A levezetés is érdekelne :)

köszööönööm


2009. ápr. 5. 20:06
 1/7 anonim válasza:

Na én ezt tanulom 2 éve :D

4-es 5ös vagyok valami csak megragad.

tehát az adatok:


Q(mennyiség)= 15 000 db

P (ár) 70ft/db

VC (változó ktg [variable cost] ) = 40ft/db

FC (állandó ktg[fixed cost] ) = 2 700 000ft


Igazán nem tom mire érted az "eredmény" szót, de sztem a teljes költségre vagy kiváncsi.. és annak a jele a TC

(total cost), amit úgy kell kiszámolni, hogy a változó ktg-et és az álladó, vagy másnéven fix ktg-et összeadod. Képlettel tehát ez, hogy:

TC=FC+VC

ezesetben:

TC=40+ 2 700 000= 2 700 040


Sztem ez lehet a megoldás.. de azt nem tudom, hogy akkor minek ide az árat (70ft/db) megadni :S nehari, ennyit tudtam sziaaa

2009. ápr. 6. 20:13
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ :)

tökéletesen elég :))

2009. ápr. 6. 21:59
 3/7 anonim válasza:
hát nincs mit :) Szia sok sikert, ha ez elég ;)
2009. ápr. 6. 22:12
 4/7 A kérdező kommentje:
lineáris modellt feltételezve is így kell am megoldani? bocs, csak lemaradt :D
2009. ápr. 6. 22:15
 5/7 A kérdező kommentje:
hát nem így kellett megoldani:/
2009. ápr. 15. 15:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdeklődnék!

Számvitel? Hol tanulod és milyen suliba?

Én jövőre érettségizek,és amit kinéztem sulit az főiskola és "pénzügy és számvitel" szakon! 3+1 félév a suli!

És nehéz ugy általánosan? Köszi előre is!

2009. máj. 14. 18:21
 7/7 A kérdező kommentje:

hát én nem kifejezetten számvitelt tanulok, csak van egy ilyen tantárgyam.. :S

végülis nem nehéz a téma, de a matek nagyon fontos hozzá

2009. máj. 14. 19:08