Az alábbi matekfeladat levezetését leírná vki? (Elég csak tömören)


Egy kerékpárverseny célja előtt 20 km-rel Tamás 4 perc előnnyel van Ödönnel szemben. A célba Ödön 6 perccel korábban érkezik mint Tamás.


a) A cél előtt hány km-rel éri utol Ödön Tamást?

b) Mennyivel nagyobb Tamás sebessége, ha Ödöné 20 km/h?

c) Ha Ödön sebessége legfeljebb 45 km/h, akkor legfeljebb mennyi Tamás sebessége?


2011. máj. 16. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudod véletlenül, hogy minek kell kijönnie? Írd ide ha tudod, hogy tudjam jól-e számolok.
2011. máj. 16. 20:05
 2/6 A kérdező kommentje:

a) 8 km

b) 24 km/h

c) u<=360/11

2011. máj. 16. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyelőre csak a c)kérdésre van meg a megoldás.

Nem értem a b) kérdést. Ödön gyorsabb mint Tamás, mert utoléri Tamást és aztán le is hagyja. Akkor hogy lehet a kérdés az, hogy: "Mennyivel nagyobb Tamás sebessége, ha Ödöné 20 km/h?"?


c)

s1 = 20 km (Tamás a cél előtt)

s2 = ? (Ödön a cél előtt)

v1 = ? (Tamás haladási sebessége)

v2 = 45 km/h (Ödön haladási sebessége)

t1 = ? (Tamás célba érési ideje)

t2 = ? (Ödön célba érési ideje)


t1 = t2 + 0,1 (Tamás 6 perccel később érkezik mint Ödön ez 6/60=0,1 óra)


s2 – s1 = v2*0,0666 (Tamás 4 perces előnye gondolom hogy azt jelenti, hogyha megállna, akkor 4 perc múlva érné őt utol Ödön, s2 – s1 - ennyi km-rel van Ödön Tamás mögött, 4 perc az 4/60=0,0666 óra)


s1 = v1*t1

s2 = v2*t2


s2 – s1 = v2*0,0666, ebből:

s2 = v2*0,0666 + s1 = 45*0,0666 + 20 = 22,997 km


t2 = s2/v2 = 22,997/45 = 0,511 óra


t1 = t2 + 0,1 = 0,511 + 0,1 = 0,611 óra


v1 = s1/t1 = 20/0,611 = 32,73 km/h

2011. máj. 17. 19:00
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szerencsére nem ez volt a dolgozatban.
2011. máj. 17. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Máskor ha házi feladattal kapcsolatos kérdést írsz ki, jó ha mindjárt odaírod a megoldást is, ill. azt is, hogy mikorra kell. Amúgy nem árt, ha ilyen esetben azonnal kiírod a kérdést és nem az utolsó napon, mert lehet hogy a válasz (megoldás) már későn érkezik.
2011. máj. 17. 19:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, legközelebb így írom ki a kérdést.
2011. máj. 19. 11:43