X iskola Y iskola X és Y iskola


Fiúk 71 81 79


Lányok 76 90 ?


Fiúk,lányok 74 84

együtt


Két iskola, A és B tanulói együtt vesznek részt egy vizsgán. A táblázat a tanulók által elért pontszámok átlagait tartalmazza a következő bontásban: fiúk, lányok, fiúk és lányok együtt; továbbá X iskola, Y iskola, X és Y iskola együtt.

Határozzuk meg ezekből az adatokból, hogy az A és B iskolák összes lány tanulójának mennyi a pontátlaga.

Rövid levezetést is kérnék!


2011. ápr. 9. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Most X és Y iskola vagy A és B? Döntsd már el.
2011. ápr. 11. 21:31
 2/5 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat!! :S X és Y, mondjuk, mind1. :S :S
2011. ápr. 11. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:
A táblázat tuti jó nem hiányzik az utsó sorba egy adat?
2011. ápr. 11. 22:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hiányzik, ennyi volt megadva...:S
2011. ápr. 12. 14:20
 5/5 anonim válasza:

Sorra nevezzük el az adatokat a következőknek:

x iskola fiú tanulói:A összpontszámuk:x

y iskola fiú tanulói:B -||-:y

x iskola lány tanulói:C -||-:z

y iskola lány tanulói:D -||-:p


Amit tudunk:

x/A=71 x=71A y/B=81 y=81B (x+y)/(A+B)=79 A=0,25B

z/C=76 z=76C p/D=90 p=90D

(x+z)/(A+C)=74 ->C=1,5A

(y+p)/(B+D)=84 ->B=2D ->D=2A


A két üres hely:

(z+p)/(C+D)=?

(76C+90D)/(C+D)=? -> (114A+11.25A)/(1,5A+0,125A)=77,07


(x+y+z+p)/(A+B+C+D)=?

ugyanezen behelyettesítés szerint 689A/805A=81,05


Lehet, hogy valahol elszámoltam, de a gondolatmenet működik.

2011. ápr. 12. 16:59