Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi okozza a természetes vizek...

Mi okozza a természetes vizek keménységét? Sorolj fel vízlágyításra alkalmas eljárásokat!

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 15:35
 1/6 anonim válasza:
Mosásnál jó az ecet. Vízkövet leoldja a fűtőszálról, a ruhák felfrissülnek tőle. Nem tudom erre gondoltál e :)
2011. máj. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Jah és a mosószóda is alkalmas sokmindenre.
2011. máj. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az a gond hogy én se értem azért írtam ki ide :)
2011. máj. 10. 16:29
 4/6 anonim válasza:

akkor nézd meg ezt, hátha jó lesz


[link]

2011. máj. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Calgonnal a mosógép is tovább él!
2011. máj. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megkülönböztetünk változó és állandó keménységet. Utóbbit a szulfidok, kloridok okozzák, azok a sók, amik forralás (hő) hatására sem válnak ki. Ebből következik, hogy a változó keménység az, ami forralással eltüntethető (ez okozza a vízkövet), ezek általában kalcium-, vagy magnézium-hidrogénkarbonátok. Tehát az első megoldás megvan, forralással lágyítható a víz. A gond persze a kiváló vízkő, de egyelőre nem mosógépben gondolkozunk, hanem leszűrjük.

A következő lépés mindenféle kelátorok alkalmazása. A sókból elvonod a Ca-t és Mg-t, helyettesíted, máris nem olyan kemény a víz, nem is válik ki a vízkő. (Gondolom a Calgon és tsa. ilyen elven működhet.)

A harmadik az ioncserés módszer. Ez az ioncserélt víz. Inni szokták, mert drága, mosógépbe azért ötven liternyit venni nem kis pénz... itt Na-ra cserélik a kationokat, de ebben nem vagyok biztos.

A negyedik módszer a... huh. Tudom, hogy négy módszer van, de mi is volt az... elektrolízis? Ezt inkább hagyjuk. :)

2011. máj. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!