y= sin(4*pi*t + pi/2) + 2sin(4*pi*t + pi/6)
Melyik a legegyszerűbb alak,amire az y hozható?
Előre is köszönöm:-)
2009. márc. 9. 18:37
1/1 anonim válasza:
th már beírtam egyszer, míg a szex kategóriában kellette magát ez a kérdés (legalább negyed óra volt), de mindegy fő a segítőkészség:)
sin(4pí*t) * cos pí/2 + cos(4pí*t) * sinpí/2 + 2sin(4pí*t) * cos pí/6 + cos 4pí*t * sin pí/6 =
1/2 cost + gyök3/2 cost = gyök3/6 cost
azonosságot alkalmaztam sin(a+b) = sina * cosb + cosa * sinb
valamint a sin 4pí = 0 és cos 4pí =1