Hogy oldjam meg? Gyök alatt 11 x-ediken = 3. gyök alatt 121

2011. máj. 5. 23:25
 1/1 Darth Béla válasza:
x=4/3 mert 121= 11 a négyzeten. 3. gyököt felviszed a 11kitevőjébe így lesz 11 a 2/3.-on. a négyzetgyököt felviszed a 11. az x-ediken kitevőjébe úgy lesz 11 az x/2.-en. És az exponenciális függvény monotonitása miatt a 11 elhagyható tehát x/2=2/3==>x=4/3
2011. máj. 6. 00:13