segítsetek...kérlek...2011. máj. 4. 17:10
1/4 anonim válasza:
Függvénytáblázat! Egyébként alapoldalszor gyök2, azt hiszem...
2/4 anonim válasza:
Húzd be a négyzetnek az átlóját. Kapsz két darab egybevágó háromszöget, melyeknek a szögei 90-45-45 fokosak --> egyenlőszárú derékszögű háromszögek. Vizsgáld meg az egyiket. Ha felírod a Pitagorasz tételt, az így néz ki (a az oldal, b az átló)
a^2 + a^2 = b^2
2a^2 = b^2 (gyököt vonsz)
gyök(2) * a = b Vagyis az árló mindig az alap gyökketőszöröse. (Ha segített, egy zöld pipát légyszi :)
3/4 anonim válasza:
a*gyök2!
írjd fel egy 1 oldalú négyzetre a pitagorasz tételt és kijön...