Hogyan számoljuk ki a négyzet átlóinak hosszát? ,

segítsetek...kérlek...
2011. máj. 4. 17:10
 1/4 anonim válasza:
50%
Függvénytáblázat! Egyébként alapoldalszor gyök2, azt hiszem...
2011. máj. 4. 17:13
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Húzd be a négyzetnek az átlóját. Kapsz két darab egybevágó háromszöget, melyeknek a szögei 90-45-45 fokosak --> egyenlőszárú derékszögű háromszögek. Vizsgáld meg az egyiket. Ha felírod a Pitagorasz tételt, az így néz ki (a az oldal, b az átló)


a^2 + a^2 = b^2

2a^2 = b^2 (gyököt vonsz)


gyök(2) * a = b Vagyis az árló mindig az alap gyökketőszöröse. (Ha segített, egy zöld pipát légyszi :)

2011. máj. 4. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

a*gyök2!

írjd fel egy 1 oldalú négyzetre a pitagorasz tételt és kijön...

2011. máj. 5. 11:39
 4/4 anonim válasza:
négyzetgyök 2 •a
2018. márc. 12. 13:52