légyszi írjátok le, hogy ezt hogy kell kiszámolni mérlegelve:S:$2011. máj. 3. 17:18
1/2 anonim válasza:
a két oldal legyen a,b
K=2(a+b), egyik oldal fele akkora: b = a/2
Behelyettesítve a kerület képletbe
40 = 2*(a+a/2)
40 = 2*(1,5a)
40 = 3a
a = 40/3(cm)
b = 20/3(cm)
2/2 A kérdező kommentje:
10000000000000 kösziii:DDD:):$♥
2011. máj. 3. 17:35