Mekkora az a téglalap aminek a kerülete 40cm és az egyik oldala fele akkora mint a másik?

légyszi írjátok le, hogy ezt hogy kell kiszámolni mérlegelve:S:$
2011. máj. 3. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:

a két oldal legyen a,b

K=2(a+b), egyik oldal fele akkora: b = a/2


Behelyettesítve a kerület képletbe

40 = 2*(a+a/2)

40 = 2*(1,5a)

40 = 3a


a = 40/3(cm)

b = 20/3(cm)

2011. máj. 3. 17:27
 2/2 A kérdező kommentje:
10000000000000 kösziii:DDD:):$♥
2011. máj. 3. 17:35