lim
x->végtelen (x^2-x)/gyökalatt(x^2+x)
határértékét hogy tudom megkapni?
L'Hospital szabály alkalmazása nélkül kéne
Nagyon szépen köszönöm előre is!
2011. ápr. 27. 21:27
1/4 Tom Benko válasza:
Bontsd fel a nevezőt, és egyszerűsíts, így kapod: \lim\limits_{x\rightarrow\infty}\sqrt{x^2-x}, ami végtelen. Ez egyébként sejthető a a számláló és a nevező összehasonlításával is.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
Így kéne kinéznie a végén, ugye?
-1+(x^2)/sqrt(x)
2011. ápr. 27. 21:58
3/4 anonim válasza:
Én simán kiemelnék x-et a számlálóból és a nevezőből is (A gyökön belül ez ugye x^2-nek felel meg), így ezt kapjuk:
lim (x*(x-1))/(x*gyökalatt(1+1/x) )
x-et egyszerűsítjük, a számlálóban x végtelenbe tart, a nevezőben 1/x nullába, tehát az marad: +végtelen/1 = +végtelen.