Matek (szöveges) feladat lent, segítene valaki?

A ló és az öszvér egymás mellett mentek, hátukon zsákokkal, mikor a ló panaszkodni kezdett nehéz terhére. Erre az öszvér azt mondta:– Ha egy zsákot átveszek a hátadról, akkor az én csomagom kétszer olyan nehéz lesz, mint a tied. Ha azonban te vennél át egy zsákot az én hátamról, akkor a te csomagod még mindig csak olyan nehéz lenne, mint az enyém. Összesen együtt hány (egyenlő nehéz) zsákot vittek?
2011. ápr. 19. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
4+5
2011. ápr. 19. 19:24
 2/4 anonim ***** válasza:
ja az nem jó...
2011. ápr. 19. 19:25
 3/4 anonim ***** válasza:
5+7
2011. ápr. 19. 19:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Ö + 1 = 2(L - 1)

Ö - 1 = L + 1

az elsőből kivonva a másodikat

2 = 2(L - 1) - (L + 1)

2 = L - 3

L = 5

====

a másodikból

Ö = L + 2

Ö = 7

=====

2011. ápr. 20. 00:31