Segítség! MAtek! Szöveges feladat?

egy csövön egy tartályba 10 percen keresztül folyik a viz, mig a msáik cső ugyanazt a tartályt 6 perc alatt tölti fel. Mennyi idő alatt töltené fel a két cső a tartályt, ha mind a kettőt megnyitnánk?
2011. aug. 22. 13:45
 1/7 anonim válasza:
100%
1/(1/10+1/6)=3,75 perc
2011. aug. 22. 13:56
 2/7 A kérdező kommentje:
HElyes! köszönöm! ilyet általánosban simán megcsináltam:D...
2011. aug. 22. 13:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha az első csap 10 perc alatt tölti meg, a második pedig 6 perc alatt, akkor kiszámolhatod, hogy 1 perc alatt:


1. cső : a tartály 1/10-t tölti meg

2. cső : a tartály 1/6-t


Ha együtt használod, akkor tehát 1/10+1/6=4/15 részét töltik fel a tartálynak 1 perc alatt.


Most az kell kiszámolnod, hogy az egész tartályt mennyi idő alatt töltik fel. Ezt megkapod, ha:


15/15 : 4/15 = 15/4 = 3,75 perc alatt tölti fel a két cső együtt a tartályt (3 perc 45 másodperc).


Remélem jó lett.

2011. aug. 22. 14:06
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, jó lett!
2011. aug. 22. 14:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Pascal programmal feltöltés szimuláltam.

A program kimenete:

cso1 csovel 0:10:00 100% tartaly telitetseg

cso2 csovel 0:06:00 100% tartaly telitetseg

cso1 es cso2 csovel 0:03:45 100% tartaly telitetseg


A forráskód: [link]

2011. aug. 22. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:
*feltöltést
2011. aug. 22. 14:35
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 22. 19:38