Leírná valaki ennek a feladatnak a kiszámítását? (eredmény van csak a megoldókulcsban, de fel kell írni, hogy hogyan számoltam ki) (ha nincs kész, akkor tuti megbukok matekból, help pls! )

Gergő is, Pisti is elmentek meglocsolni az osztályba járó lányokat. Két olyan lány volt, akit mindketten meglocsoltak. Ez a két lány a negyede azoknak a lányoknak, akiket Gergő meglocsolt, és harmada azoknak a lányoknak, akiket Pisti meglocsolt. Ketten együtt az osztályba járó összes lányt meglocsolták. Ezen felül Pisti a matematika tanárukat, Ildikó nénit is meglocsolta. Hány lány jár az osztályba?
2011. ápr. 19. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Bocsi tegnap nem találtalak meg de akkor itt leírom:


Van Gergő meg Pisti.

Kettőt mind a ketten emglocsoltak, tehát van 2 lány eddig. Ez a NEGYEDE akiket Gergő locsolt meg, tehát így összesen gergő 8-at locsolt meg eddig + ezt a kettőt így 10.

Pista csak 6-ot locsolt meg plusz 2. Gergő még a tanító nénit is meglocsolta tehát +1 és így ha összeadjuk:

8+2+1 = 11

2011. ápr. 19. 18:12
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. ápr. 19. 18:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagyis a tanárnő kérdéses mert ő nem jár az osztályba vagy nem is tudom. Szal vagy 10 vagy 11, de ha nőket kérdez akkor 11.
2011. ápr. 19. 18:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó az eredmény.


Két lány van csak, akit mindketten meglocsoltak (2),

a többieket csak egy-egy fiú locsolt meg.

Gergő ezeknek négyszeresét (8)

Pisti pedig a háromszorosát (6)

Ez eddig: 2 + 8 + 6 = 16

A tanárnőről nem tudjuk, lány volt- még vagy sem :-),

vele együtt 17, nélküle 16 nőnemű egyén locsoltatott meg.

2011. ápr. 20. 01:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja igen, igazad van nem vettem észre ezt: "Ketten együtt az osztályba járó összes lányt meglocsolták".

Igen így ahogy írtam 2+8+(1)+6 (amit gergő locsolt meg) = 16 vagy 17

2011. ápr. 20. 07:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Gergő meglocsolt 2x4 -et, Pisti meglocsolt 2x3 -at.

Így összessen 8+6=14-et locsoltak, de ebből 2 lányt kétszer számoltunk, mert mindkét fiúnál számba vettük. Így 14-2=12 lányt locsoltak meg összesen. Viszont Pisti meglocsolta a tanárnőt is, ő viszont nem osztálytag. Így 12-1=11 lány jár az osztályba.

2011. ápr. 26. 20:37