Hogyan számolhatom ki azt, hogy 7 alatt a 3 mennyi?

Köszi :)
2011. ápr. 10. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
matekkönyv... amúgy van a számiológépen is ilyen gomb...
2011. ápr. 10. 14:41
 2/5 bumbi02 ***** válasza:
7! osztva (3!szorozva 4!)
2011. ápr. 10. 14:51
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
(7 alatta 3) = 7*6*5/1*2*3 = 35
2011. ápr. 10. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:

úgy tömörebben lehet felírni, viszont kiszámolni meg macerásabb, mert csomó felesleges műveletet végzel.


7*6*5 / 3! = 35.

2011. ápr. 10. 14:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

számológépbe beütöd, hogy:

7nCr3

és kiadja, hogy 35.

:-D

2011. ápr. 10. 20:48