Mivel egyenlő ennek a négyzetnek az oldala?

Jelöljük egy négyzet oldalát a-val, az átlóját e-vel! Hosszabbítsuk meg a négyzet mindkét átlóját mindkét irányban a négyzet oldalának hosszával! Az így kapott négy pont egy négyzet négy csúcsa.
2011. márc. 30. 06:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Így a négyzet oldala x lesz, az átlóját tudjuk, hogy e+2a. Ha felírjuk a Pit. tételét, akkor x^2+x^2= (e+2a)^2

ezt rendezzük, és megkapjuk az x-et a és e függvényében. x^2=(e+2a)^2/2

és gyököt vonunk, tehát a jobb oldal a gyök alatt:

gyök(e+2a)^2/2

2011. márc. 30. 08:02
 2/4 anonim ***** válasza:

A négyzet átlója és oldala közti arány

Átló/Oldal = √2

így az

Oldal = Átló/√2


A megnövelt átló: e + 2a

így az

Oldal = (e + 2a)/√2

2011. márc. 30. 12:00
 3/4 A kérdező kommentje:

A lehetséges válaszok:

A) 1,8a

B) 2,4a

C) a + e

D) 1,8e

E) a + 2e

2011. márc. 30. 14:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel a kiinduló alakzat is négyzet, érvényes rá az Átló/Oldal = √2 arány.

Kifejezed az 'a't az 'e' függvényében, majd az 'e'-t az 'a' függvényében, behelyettesítesz az Oldal = (e + 2a)√2 képletbe, és megnézed, melyik válaszhoz áll közelebb az eredmény.

Dolgozzál egy kicsit a sikerért!

2011. márc. 30. 16:02