Jelöljük egy négyzet oldalát a-val, az átlóját e-vel! Hosszabbítsuk meg a négyzet mindkét átlóját mindkét irányban a négyzet oldalának hosszával! Az így kapott négy pont egy négyzet négy csúcsa.2011. márc. 30. 06:01
1/4 anonim válasza:
Így a négyzet oldala x lesz, az átlóját tudjuk, hogy e+2a. Ha felírjuk a Pit. tételét, akkor x^2+x^2= (e+2a)^2
ezt rendezzük, és megkapjuk az x-et a és e függvényében. x^2=(e+2a)^2/2
és gyököt vonunk, tehát a jobb oldal a gyök alatt:
gyök(e+2a)^2/2
2/4 anonim válasza:
A négyzet átlója és oldala közti arány
Átló/Oldal = √2
így az
Oldal = Átló/√2
A megnövelt átló: e + 2a
így az
Oldal = (e + 2a)/√2
3/4 A kérdező kommentje:
A lehetséges válaszok:
A) 1,8a
B) 2,4a
C) a + e
D) 1,8e
E) a + 2e
2011. márc. 30. 14:03
4/4 anonim válasza:
Mivel a kiinduló alakzat is négyzet, érvényes rá az Átló/Oldal = √2 arány.
Kifejezed az 'a't az 'e' függvényében, majd az 'e'-t az 'a' függvényében, behelyettesítesz az Oldal = (e + 2a)√2 képletbe, és megnézed, melyik válaszhoz áll közelebb az eredmény.
Dolgozzál egy kicsit a sikerért!