SOS! Matekházi;sin, cos. Vagy tg? Segítség?


Két 3szögem van van egy egymásban,és ott akadtam el hogy először is egy derékszögű 3szögből kell elindulni ,de annál csak egy egy fokadat van,nincs oldal megadva így maximum ahhoz a derékszögű háromszöghöz a 3 szögadat lesz meg(a 90°,a megadott,90°-a megadott) és fokadatokból ugye sehogy sem lesz oldal,ha sin,cos-al számolunk,a másik nagyobb három szögben pedig egy oldal és egy fok van,abból el lehetne indulni,de viszont nem derékszögű...így hát elakadtam,képmelléklet: [link]

Hogyan lehetne megoldani?


2011. márc. 29. 20:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ebből a kétismeretlenes egyenletrendszerből kiindulva:

I. tg 48°52´=x/y

II. tg 50°43´= 24+x/y

ha tg 48°52´= 1,146 és tg 50°43´= 1,222

kijön: x= 361,9 y= 315,8


az átfogók kiszámítására pedig a cos szögfüggvényt alkalmazhatod (y már ismert)

2011. márc. 29. 21:56
 12/12 anonim ***** válasza:

x/y = tgα

(24 + x)/y = tgß


Mindkettőből y-t kifejezve

x/tgα = (24 + x)/tgß

x*tgß = 24*tgα + x*tgα


Rendezés után

x = 24*tgα/(tgß - tgα)

vagy

x = 24/(tgß/tgα - 1)

================


Minden ismert adat egyszer fordul elő a képletben, lehet behelyettesíteni. :-)

2011. márc. 30. 01:18
1 2