Segitetek? Háromszöges feladat


Egy háromszög szögeinek aránya 3:3:4.Mekkora szöget zárnak be a két nagyobb szögfelezői?

És ezt hogyan kell leirni?


2011. márc. 26. 12:59
 1/4 anonim válasza:

3+3+4=10

180/10=18

a szög = 3*18 = 54

b szög = 3*18 = 54

c szög = 4*18 = 72


A szögfelezős részét nem egészen értem :S

2011. márc. 26. 15:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy rajz segíthet a legtöbbet.

Mivel 2 azonos szög van, egyenlő szárú háromszögről van szó.

A legnagyobb szöggel szemben van a leghosszabb oldal, ez a háromszög alapja. Az ehhez tartozó szögfelező tulajdonképpen az oldalhoz tartozó magasság.

Ha meghúzod még az alapon fekvő valamelyik szög szögfelezőjét is, le lehet olvasni a szükséges szögeket.

2011. márc. 26. 15:51
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. márc. 26. 18:31
 4/4 anonim válasza:
180°-(54°/2 + 72°/2) = 117°
2011. márc. 26. 19:40