Egy háromszög szögeinek aránya 3:3:4.Mekkora szöget zárnak be a két nagyobb szögfelezői?
És ezt hogyan kell leirni?
2011. márc. 26. 12:59
1/4 anonim válasza:
3+3+4=10
180/10=18
a szög = 3*18 = 54
b szög = 3*18 = 54
c szög = 4*18 = 72
A szögfelezős részét nem egészen értem :S
2/4 anonim válasza:
Egy rajz segíthet a legtöbbet.
Mivel 2 azonos szög van, egyenlő szárú háromszögről van szó.
A legnagyobb szöggel szemben van a leghosszabb oldal, ez a háromszög alapja. Az ehhez tartozó szögfelező tulajdonképpen az oldalhoz tartozó magasság.
Ha meghúzod még az alapon fekvő valamelyik szög szögfelezőjét is, le lehet olvasni a szükséges szögeket.
3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. márc. 26. 18:31