2011. márc. 21. 15:28
1/1 anonim válasza:
Legyen
x tesztek eddigi összpontszáma
y pedig az eddig tesztek és az új teszt darabszáma összesen (azaz az eddigi tesztek száma + 1)
Ekkor a két új átlag:
x+10 / y = 73
x+100 / y = 79
Elsőből kifejezve x-et:
x = 73 * y - 10
Másodikba beírva:
73y-10+100 = 79 * y
90 = 6y
y = 15
Visszahelyettesítve
x = 73*15 - 10 = 1085
15 teszt volt összesen, azaz az eddigi 14 teszten összesen 1085 pontot ért el, ennek az átlaga pedig 1085/14 = 77,5