Trigonometrikus egyenlet, hogy kell megoldani?


cos(2x+70°)=-1/2

2x+70°=120°+k*360

2x=50°+k*360°

X=25°+k*180°


Az második x-et hogy kapjuk meg?


2011. márc. 17. 21:41
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:

2x+70°=120°+k*360 vagy 2x+70°=240°+k*360°


2x=50°+k*360° .......2x=170°+k*360°


X=25°+k*180° .......X=85°+k*180°

2011. márc. 17. 21:57