cos(2x+70°)=-1/2
2x+70°=120°+k*360
2x=50°+k*360°
X=25°+k*180°
Az második x-et hogy kapjuk meg?
2011. márc. 17. 21:41
1/1 DudoloPocok válasza:
2x+70°=120°+k*360 vagy 2x+70°=240°+k*360°
2x=50°+k*360° .......2x=170°+k*360°
X=25°+k*180° .......X=85°+k*180°