1. Mekkora annak a körnek a területe, amelyikbe 10cm2 területű négyzet írható?


2. Van-e olyan 5 főből álló társaság, amelyben az egyes emberek társaságon belüli ismeretségeinek száma rendre: 3, 2, 1, 1, 4? (Az ismeretségek kölcsönösek.)


3. Hány különböző módon ülhet le három házaspár egy sorban, ha az összetartozó párok egymás mellett akarnak ülni?


2009. febr. 21. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Tnégyzet=a*a (a ugyabár az négyzet oldala)

Tnégyzet=10

a=3,16

c2=2*a2

c2=4,44 (c=a kör sugara)

Tkör=3,14*r2=62,73

Kicsi eltérés lehet, mert én benthagytam a számológépben az értékeket illetve a pontos pí-vel számoltam, nem 3,14-el.

2,

Szerintem nem

3, (3*2*1)*2=12

2009. febr. 21. 13:47
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

OFF:

Bocs, hogy beleszólok. Olyan szó nincs, hogy "megsikerült", csak olyan van, hogy megoldani. Helyesen: sikerült megoldani egyedül.

2009. febr. 21. 15:01
 3/3 anonim ***** válasza:

2. feladat:

3+2+1+1+4 = 11, azonban az ismerettség kölcsönös (reflexív reláció -- bocsánat :)), ezért az összes ismerettség száma biztosan páros kell, hogy legyen, ugyanis én ismerem X-et, de ő is ismer engem. Ergo nem lehet.

2009. febr. 21. 17:55